Aktualności

4 grudnia w godz. 9:00-11:00 (pl. Bankowy 3/5 sala 131, pierwsze piętro) odbędą się warsztaty z zielonej transformacji miasta przy użyciu narzędzia Minecraft na zielono. 

Serdecznie zapraszają na warsztaty: Fundacja Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

W trakcie spotkania pochylimy się nad fragmentem centrum, aby wspólnie zaprojektować jego nową, zieloną, efektywną energetycznie i przyjazną mieszkańcom odsłonę.

Honorowymi gośćmi warsztatów będą Pani Renata Kaznowska, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy  oraz Pan Marcin Morawski - Dyrektor Biura Ochrony Powietrza oraz Polityki Klimatycznej  Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Narzędziem wspierającym naszą pracę będzie gra Ecocraft (Minecraft na zielono). Poruszając się po wirtualnym świecie, odwzorowującym realną przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień, będziemy proponować zmiany w przestrzeni miasta i dzielić się pomysłami na bardziej przyjazne środowisku i człowiekowi rozwiązania, m.in. w zakresie poprawy jakości powietrza, zmniejszenia zużycia energii, adaptacji do zmian klimatu oraz zwiększenia komfortu życia mieszkańców.

ZGŁOSZENIA  przyjmujemy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłaszając się na warsztaty, akceptują Państwo politykę prywatności Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

 

Warsztaty realizowane są we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza oraz Polityki Klimatycznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

O programie

Chcesz włączyć się w budowanie zielonego miasta? Wkrocz do świata Ecocraft – ekologicznego odpowiednika słynnej gry Minecraft© – i przedstaw swoją wizję eko-miasta przyszłości!

Ciepło dla Miast to program dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą żyć w zrównoważonym mieście, przyjaznym mieszkańcom, pełnym zieleni i innowacyjnych rozwiązań. Aby powstała taka przestrzeń, niezbędna jest współpraca wielu podmiotów i zaangażowanie wszystkich, młodszych i starszych, mieszkańców w kreowanie nowej wizji miasta.

  • Przyjdź na warsztaty z Minecraft© na zielono
  • Weź udział w konkursie, projektując zieloną Warszawę przyszłości w Ecocraft
  • Zagłosuj na przygotowane przez innych mieszkańców projekty eko-miasta przyszłości

Zostań liderem zmian na lepsze w swoim otoczeniu!

Do wspólnego działania ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW POZNANIA I WARSZAWY w każdym wieku.

Kontakt

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mailkonkurs@cieplodlamiast.pl

© 2019 Centrum UNEP/GRID-Warszawa